Prof.dr.mr. Göran Sluiter – Het conflict in Gaza

  • 20 november 2024
  • 20:00 uur
Botniastins
Breedeplaats 1
8801 LZ Franeker

Inspireer een ander!

Het conflict in Gaza

De oorlog tussen Israël en Hamas in Gaza roept diverse juridische vragen op. Wordt het oorlogsrecht geschonden? Is er sprake van genocide? En welke plichten hebben landen die Israël militair steunen, zoals Nederland? Daarover spreekt Göran Sluiter in zijn publiekscollege op woensdag 20 november.

De oorlog tussen Israël en Hamas in de Gazastrook duurt inmiddels meer dan een jaar en zorgt over de hele wereld voor veel discussie. Prof.dr.mr. Göran Sluiter gaat in zijn lezing bij de Academie van Franeker in op diverse juridische vragen die dit conflict oproept. Is er sprake van schendingen van het oorlogsrecht en zelfs oorlogsmisdrijven? Is de kwalificatie genocide aan de orde met betrekking tot het lot van de Palestijnse bevolking? Wat zijn de juridische verplichtingen van landen die militaire steun bieden aan Israël, zoals Nederland en Duitsland? Wat zijn de mogelijkheden tot vervolging en berechting, bijvoorbeeld bij het Internationaal Strafhof in Den Haag?

Göran Sluiter
Prof.dr.mr. Göran Sluiter is hoogleraar internationaal strafrecht aan de UvA en hoogleraar strafrecht aan de Open Universiteit. Van 2010 tot 2024 was hij advocaat, gespecialiseerd in internationaal strafrecht, bij Prakken d’Oliveira Human Rights Lawyers. Zijn onderzoek strekt zich uit over de hele breedte van het internationaal strafrecht. Op dit moment rondt hij een onderzoeksproject af naar medeplichtigheid bij het plegen van internationale misdrijven en ernstige mensenrechtenschendingen.

 

College bijwonen

Het college van woensdag 20 november 2024 begint om 20.00 uur in de collegezaal van de Academie van Franeker, Breedeplaats 1 te Franeker. Het college duurt ongeveer een uur, waarna er gelegenheid is om vragen te stellen.

Toegangskaartjes à € 10,- zijn vanaf een half uur voor aanvang verkrijgbaar bij de Botniastins. Een kaartje geeft recht op een glas fris, tapbier of huiswijn na afloop bij Café De Doelen.

Meld u zich op tijd aan, want vol=vol. Dit kan eenvoudig met onderstaand formulier. Zonder aanmelding krijgt u alleen toegang als er plaats beschikbaar is.

Aanmelden:

  • Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
  • Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
  • Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
  • Wilt u onze nieuwsbrief ontvangen?